Renovace fasády, ano nebo ne?

Fasáda našeho domu je to první, co vidíme, když se vracíme do našich domovů. Je potřeba, aby podle toho také vypadala. Jen krásná, čistá a neponičení omítka nám bude dělat radost a pomůže nám dokreslit atmosféru hřejivé domácnosti. Bohužel jakékoliv poničení fasády je velice snadné. Je potřeba při její opravě vždy naprosté předělání?

Co nám všechno hrozí ohledně poničení fasády?

Rušivých elementů, které mohou poničit celý dojem vaší fasády je hned několik. Asi nejběžnější je klasické mechanické poničení – různé oděrky, prasklinky, trhliny, ale i loupající se fasáda. Běžné fungování v blízkosti domova zapříčiňuje znečistění fasády. Dalším nepřítelem omítek jsou mikroorganismy a houby, které jsou nejen opravdu neestetické, ale taktéž mohou být zdraví závadné. A asi posledním typickým problémem je drolící se fasáda, které má pískující povrch.

Jak tyto problémy řešit?

Máme pro vás dobrou zprávu. Můžete si schovat vaše našetřené peníze, které jste měli nachystané na vytvoření nové fasády. Všechny výše vyjmenované defekty se dají řešit relativně snadno a rychle. Obecně platí jednoduchý postup, kdy se zeď mechanicky očistí, následně se aplikuje přípravek, který pomůže vyřešit daný problém, a nakonec se nanese finální fasádní barva.

Hlavní je prevence

Sice by se daly tyto opravy označit za rychlé, ale nikomu z nás se asi nechce trávit víkend opravou fasády. Naučte se o svou omítku pečovat. Hlavní je zvolit kvalitní nátěry, které jsou vhodné do prostředí, kam je hodláte aplikovat. Rozhodně je dobré dodržovat instrukce uvedené na produktech, jelikož se tak zvyšuje pravděpodobnost jejich účinku. Jakékoliv drobné závady řešte okamžitě, je lepší opravit jednu vlásečnici než později opravovat celou fasádu. Nezapomeňte provést kvalitní ochranné vrstvy a nezanedbejte fázi čistění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.